Divné fóbie

7. dubna 2008 v 16:22 | Dr.Čoko |  Doktorovy žblempty
Všeobecně se mezi lidmi povídá, že fóbie (to, čeho se bojíte) se dá vyléčit mnoha způsoby. Ale chcete znát jednotlivé případy? Tak seďte a čtěte.
Co to je?
Fóbie je úszkostná porucha charakterizovaná chorobným, bezdůvodným strachem z věcí nebo situací. Postižený si nesmyslný strach plně uvědomuje, ale není schopen ho vlastní vůlí potlačit. Fobie má svůj objekt, na který je vázána a podle kterého je také pojmenována.
(todle jsem fakt nesesmolil sám, pomhla mi cs.wikipedia.org)
Kakotechnofobie
Asi neuhodnete, že za tímto slovem může být strach z toho, že si člověk počíná nemotorně. Ale trpí tím i někteří sloni, jak jinak by vzniklo přílosví "je jako slon v porcelánu"?
Cibofobie
Tak toto je specialita - je to strach z jídla. Plno lidí se ji snaží přebít tím, že do sebe nalijí plno litrů tekutin a vytvoří se jim tak nová fóbie - z pití.
Basifobie
Toto slovo vyjadřuje strach z chůze. Sice nejsem v této fóbii odborník, ale tuto fóbii by si měli vzít za svou všichni silnější lidé. Ta už by vás donutila běhat!
Tanatofobie
Tanatofobie je chorobný strach ze smrti. K ní mám jednu zajíavost - stejně se jmenoval třetí díl třetí série animovaného seriálu AEon Flux.
Příště vás čekají fobie další - třeba fobie z čísla 13
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama