Červen 2008

Jsem šička textilní výroby!

27. června 2008 v 13:07 | Dr.Čoko |  Týdeníček Dr.Čoko
Jen tak ze srandy jsem si udělal test výběru povolání, zatrhl 30 odpovědí na 30 dlouhých otázek a podívejte se, co mi vyšlo:
"Z výsledku testu je patrné (viz hodnota v závorkách), že svým zaměřením tíhneš především ke skupině E - Podnikavé pracovní obory a doplňkově ke skupině C - Úřednické pracovní obory."
A tady je seznam toho, co bych měl dělat
Manažer administrativy a správy - zní to zajímavě, ale nevím co to je.
Bankovní úředník - to se ke mně přímo hodí!
Pracovník na burze - prdejte akci M.G a nakupte čokoládovny...
Právní koncipient - jak to, zatrh' jsem že právo nechci!
Prokurista obchdní firmy - tak to je ještě lepší než to první :-D
Hodinář - cože?
Opravář kancelářské techniky - co bych opravavoval? Telefony? Nůžky? Tužky? (jsem básník)
Operátorka skladování - dyžtak operátor
Pracovník společného stravování - jídelna? Nesnesu pohled na ty děti co mi řeknou: "Polívku nechci"
Šička textilní výroby - no comment
Pokud si chcete test vyzkoušet, můžete tak udělat tady a nezapomeňta do komentářů napsat, c nejkurióznějšího jste! Zkusím ještě na začátku prázdnin dopsat cestu do Trutnova, ale jinak hezké prázdniny, já tu moc nebudu takže zase 1. září!
Dr. Čoko

Prkna, herci, jedem! aneb Dětská scéna 2008

26. června 2008 v 12:48 | Dr.Čoko |  Doktorovy žblempty
Nuže, měl bych asi trochu přiblížit účel své cesty do Trutnova, kvůli které jsem byl celý týden pryč. Podstatou bylo, že jsme (já a pár mých kolegů, např. Dr. Vanilka) byli tak dobří a prbojovali se na celostátní úpředhlídku dětského divadla... bla... bla... bla... 2008. Šiklo se to.
PÁTEK
Hezky jsme se ubytovali v docela hezké tělocvičně (byla to už 4. ZŠ v Trutnově, ale měli tam dvě tělocvičny. Systém řazení byl asi takovýto: malé město Ústí nad Orlicí - malá tělcvična. Velké město Plzeň - velká tělcvična). Rozdali jsme si úžasné dárečky (jaké to krásně vymalované haraburdí!) a šli spát. Já mám spacák bez bočního otevírání, a tak to vcelku nebylo ani pohodlné.
SOBOTA
Den naší velké premiéry. Učitelka byla nervózní a radši šla na seminář, než aby nám dávala poslední rady. Došli jsme do kina Vesmír. Na vesmír bylo docela malé. S hrůzu jsme vyslechli zprávu, že strop divadla je nad námi zavěšen, což nám rozhodně na náladě nepřidalo. Starosta si s námi pokecal o prblému, že už neví jak do Trutnváků dětskou scénu víc "nacpat", my jsme přtakali a šli se převléknout do našich, díkybohu už volnějších kostýmů.
Nesmysly
1. představení přehlídky bylo o dědečcích. A mladých holkách. Škoda že nehráli naživ, ale jen s loutkama. Já jsem to stejně sledoval a vnímal tak napůl, protože potom jsme přišli my a to ani radši nebudu popisovat.
Brémští muzikanti
Podle redakce místního deníku jsme šli až do Barmy. No, byla to dlouhá štreka, no. Takov ppikantnost; diváci se zvláššť v odpolední představení hrozně řehtali, na což jsme my nebyli zvyklí. Docela to rušilo. A když nm na závěr tleskali, my se uklonili a šli za paravan a oni furt teskali, byla tam zhruba tahle hádka: "Tak pojďte ještě jednou" "Né, t je blbý" Tak pojďte" No, tak asi bycho měli" lidi furt tleskali "Tak pojďte..." a s tím někdo vyšel a tak už vyšli všichni. Hrozný.
Omyl
Tak to byl váženě omyl. Takový veselý představení (no vážně, ten co hrál hlavní roli tak se furt smál) výměně dvou dětí a o multifunkčním rámu, který je jednou rám ftky, pak okno, okno vevlaku a bůh ví co ještě. Takový si taky pořídím.
Další inspirace zítra.
P.S. mimochodem, chcete, aby víc lidí chodilo na váš blog? Zde vám určitě poradí. Abych si to vůbec moh přečíst, můsel jsem to zvýraznit.

Potřetí... aneb lamy na 100 způsobů

25. června 2008 v 12:22 | Dr.Čoko |  Doktorovy žblempty
Když jsem zde před nedávnem napsal článek o lamách, netušil jsem, že na Youtube najdete takovýchto videí tolik. Ne samzřejmě originálních a ještě k tomu českých, ale anglická (či spíše americká) verze písničky, zřejmě jen jednou nazpívaná se uchytila v mnoha videích. Tady je výběr těch docela zajímavých.
Základní lama
Další lama
Ani věhlasný Harry Potter nebyl ušetřen
A teď něc jako cibule...
A něco co mají rádi všechny americké děti - Sponge Bob
A teď politicky motivovaná písnička (Hillary promine)
A ještě můj favorit na nejlepší LAMU!
Bohužel, toto video sem nelze nakopírovat, protože to zřejmě při uploadu zakázali. Podívejte se na něj na tomto odkazu
Doufám, že se k tématu lama už nikdy nevrátím, a toto slovo už nechci jen tak slyšet. Mimchodem, která písnička se vám líbí víc? Ta česká (v článcích LAMA! a Lama! aneb verze přímo od nás), nebo tato, americká? Hlasujte v následující anketě.

Skoro filozofická otázka

24. června 2008 v 14:07 | Dr.Čoko |  Doktorovy žblempty
Po delší době se opět hlásím ke slovu, jak již napovídá název se skoro filozofickou otázku.
Rád sleduju reklamy. Je to vtipná výplň mezi úděsně dlouhými filmy, nebo "zábavnými" ehm ehm seriály. Jsou vlastně takové osvěžení televize a já se u nich velice často zasměju.
Mám v nich rád výroky které jsem jakživ neslyšel, byli nově objeveny v laboratořích po celém světě a podporují růst vlasů, dobré trávení a nebo zdravý růst. Za všechny jmenujme aspoň bifidus esencis, Pro-retiniol A, B a dokonce i C, nejnvější bifidus actiregularis a rozhodně jsem neskončil.
Zbožňuji též (až mě zaráží kolikrát se v tohle čálnku objevuje ň) slogany jednotlivých firem. Ne samozřejě proletáři všech zeí, spojte se, ale takové ty úderné a všeříkající. Paula brýle nasadí do pohody tě naladí! Mám ho ráda - aquila team! Je to moje první láska! Já čekat neusí, já už ho vidím!
Samostatným odstavcem je Horst Fuchs. Miluju jeho reklamy! Zapálí auto, v jeho reklamách vystupujou hezký hlky, peče vejce na kapotě, prodává i jakékoliv kuchyňské (zase ň) spotřebiče a prý by prodal i vastní matku! Reklamní guru!
Avšak vrátím se k filozofické otázce. Zaujala mě reklama na DM Zde jsem člověkem, zde nakupuji. Napadá mě: Čí jsem jinde než v DM?
P. S. Já vím že se to nemá, ale jako takovou upoutávku na čtvrtý díl Sprudy tu pro vás zkusím uploudovat jednu moji reklamu. Tak čekejte a kontrolujte!Nejlepší pojištění

11. června 2008 v 19:59 | Dr.Čoko |  Týdeníček Dr.Čoko
Každý u nás ví, že porušováním autorských (nebo jakýkoliv jiných) zákonů je na webslužbách, které vám nabízejí např. blog zadarma zakázán. Mluvilo se o tom i na blogu o blogu.cz. Tyto obrázky sice nejsou přímo z blog.cz, ale z jiné služby poskytující webhosting zdarma. Jak se může někdo proti smazání stránky z autorských práv pojistit (nebo ještě více naštvat adminy) uvidíte právě na nich. Ještě podotknu, že jsem na stránku narazil při vyhledávání pomocí Googlu.
(obrázek je vlastní a zkomprimován) Nejenže v záhlaví upozorňuje na možnost stažení téměř čehokoliv, navíc má na svých stránkách tolik reklamy, že přes ně ani není vidět na vlastní stránku.
A tady je výsledné pojiětění... (Obrázky zvětšíte kliknutím na ně. Nevešly se na stránku jinak.)

Umývání nádobí

10. června 2008 v 19:10 | Dr.Čoko |  Doktorovy žblempty
Tak jsem se rozhodl po delší době sem zase něco napsat. Za pár dní stejně odjíždím (ne na dlouho, jen na týden) a tak je čas na ani ne tak poslední rady před odjezdem jako nejezdi s cizími lidmi, neznámým lidem o sobě nic neříkej a nehraj si sirkama ve stohu ale spíš na článek. Tedy přednášku. Zase.
Umývání nádobí
Pro moji matku je umývání nádobí něco jako vítězství. Zatímco Bolek Polívka, známý to český bavič poznává své děti podle toho, jestli umí zavlnit prstem, má mamka by to mohla posoudit dle toho, je-li umyté nádobí (tolik pravopisně krásných sousloví jsem již dlouho nenapsal). Je umyté nádobí? Támhle máš večeři. Není? Běž žebrat. V tom případě bych ale nebyl její syn. O čem je vlastně umývání nádobí? Pro starší lidi je to pravděpdobně slast. Vezměte si, ni u toho de facto odpočívají! I mému bratrovi jsem se divil, že odpočívá u sekání dřeva, ale po dlouhém a těžkém týdnu, kdy vykonával práci jako asistent soudce je to jistě odpočinková funkce. Kdežto my, děti, kteří podle rodičů očividně celý týden nic nedělají a nejraději se válí u počítače a píší články na přitroublý blog si práci ne užijí, oni si ji zaslouží. Avšak rodiče by se měli poučit, už Alenka ve své knížce psala, že kdyby neumývali nádobí měsíc, tak by na hoře z nádobí mohla jezdit na sáňkách. Tomu říkám využití situace. Ale zřejmě nepomyslela na to, že každý měsíc by musela koupit nové nádobí. O nádobí by se v klidu mohlo mluvit jako o trestu. Ne božím, ale... o trestu. Vlastně je to svým způsobem týrání dětí! No, blíží se konec hodiny, sbalte si věci. Jasan? A já jdu zavolat mé oblíbené paní Džamile Stehlíkové (má dojem, že se takhle jmenuje) a se jí zeptat, jestli se v novm zákonu o zákazu fyzických trestů pro děti zmínila i o umývání nádobí. Protože když je to vlastně týrání, policie by mohla mít problémy s napodobeninou "kuřimské kauzy"
To je vše. Snad zítra. V pátek už ne.

Lama! aneb verze přímo od nás!

6. června 2008 v 17:08 | Dr.Čoko |  Doktorovy žblempty
No, brzo po článku LAMA! tu byl nápad na zrealizování podobného videa v naší třídě. Tady je první, i když ne zas tak dodělaná verze. Druhou zkusím udělat už brzy. Příjemný poslech...teda spíš pohled.

A prosím, PROSÍM, neberte si to osobně

Jak to bylo s Falling slowly

4. června 2008 v 18:02 | Dr.Čoko |  Doktorovy žblempty
Když někdo někomu ukradne práci, je to průšvih, ale co s písničkou?
Originální klip?


Originální klip číslo 2?LAMA!

2. června 2008 v 18:15 | Dr.Čoko |  Týdeníček Dr.Čoko
Mám tady krásnou písničku pro lidi které nechci jmenovat, ale také pro ty ostatní, kteří se chtějí pobavit.
http://www.lama-tym.unas.cz/
Nic víc.
Jen odkaz.
Uvidíte sami.
Zůstaňte s námi.
Dr. Čoko

Je to se mnou špatný, b s háčkem a možná něco navíc

1. června 2008 v 17:52 | Dr.Čoko |  Doktorovy žblempty
Je to hrozný. Po dvou měsících ani nejsem schopnej si najít pár minutek k doplnění portfolia svých článků. Přiznávám a vzdávám se. Ale fakticky to nešlo. Takže, tady to máte...
P.S. Ještě než začnu, něco pro ANYNU. Já jsem já, takže vždycky mohl.
Děti měly za úkol napsat sloh na téma moje hračka. Někteří zbabrali už nadpis - Moje hřačka, nebo ještě horší Maje hařčka. A teď už jednotlivé výkony odděleně...
Měří čtyřy centymetry. A na vížku je čtyži centymetrů. Je z ládky a vlny z hnědé a býlí a růžoví. Hraju si sní na psi chovatelku psů.
Zmrzlík je tučňáček a je nevelký. Má menší hlavičku, eště menší křidýlka šálu dlouhou asi 10 CM, oči, nožky, zobáček a ofšem také bříško.
Moje nejlepší hračka je brokovnice na kuličky.
Taky nikdy zlobý.
Nekdysním závodím. Je moje nejoblíbenější plyšák.
Mám ji ra protže si se mno hraje.
Je vyroben s pliže. Hraju si sním tak žeho vyhodim do vzduch a přestavím si jako že lítá.
Moje hračka je méďa. Je plyšoví. Zhruba mněří čtvrt metru. Je plyšová. Není živí. Má umnělí čumák a oči.
Moje hračka se jmenuje Moje je velika hračka (nic víc ten hoch za 20 minut nestihl!)
Je to mdvídek.
Doma mám nej milejší. Menuje se čertik.
Zmou hračkou si hraju 2krut deně. Je malí a je z kovu a ma kola a jazdí.
Jmenuje se dženy. Je tak akorát.
Moje hračka jse jmenuje pták Loskuták.
A pro vás navíc...vím, že je to nekvalitní fotka focená mobilem, ale líp to nešlo. Snažil jsem se to zvýraznit. A P.S. pro všechny: článek jsem 2krát kontroloval a žádná písmenka i neyskákla.
Tak dobrou noc a ať vás slohy štípou celou noc.