Dodnes jsem neexistoval...

7. července 2008 v 13:22 | Dr.Čoko |  Doktorovy žblempty
Když jse se dozvěděl, že pojedu do Prátru, byl jsem rozdělen na dvě poloviny. Jedna se radovala ze skvělé příležitosti si užít, druhá byla na pochybách, protože můj cestovní pas je již rok prošlý. nezbývalo tedy nic jiného, než se vypravit na Městský úřad v Ústí nad Orlicí a požádat o nový.
Co všechno je potřeba k novému pasu:
  1. Původní pas
  2. Přítomnost rodiče
  3. Rodný list rodiče
  4. Můj rodný list
  5. 100 Kč
  6. Občanský průkaz rodiče
Většinu toho jsme plňovali, zbývalo jen najít rdný list. Byl pátek. Můj otec je doma jen v pátek a o víkendu, takže měl jít se mnou on. jeho rodný list byl v pořádku nalezen i s duplikátem (kopií). Můj rodný list bylo však potřeba najít. Prohledali jsme všechny skrýše, ale rodný list se neukrýval ani uvnitř záručního listu na starou pračku. Horší bylo, že jsme nenalezli rodný list ani mé matky, ani mého bratra.
Šli jsme na matriku. Saozřejmě, týden před námi byly upraveny úřední hodiny a otevřeno ají npvě jen v pondělí, úterý a čtvrtek. Vše tedy zbývalo na mamce. Dnes je pondělí 7. 7. 2008 a já konečně existuji. Na matrice jse dvě hodiny čekali a díky známostem jsme rodný list dostali na pčkání. A k matrice ještě něco; vím, že už to určitě všichni vědí, ale nebylo to na sekundové drbárně: Na matrice jsem viděl Brdíčka. Žení se. Je to mladá holka s dlouhými hnědými vlasy a nosí brýle. Když už jsmě měli rodné listy, museli jsme za ně zaplatit - 2x sto korun. mamka předložila tisícikorunu, paní matrikářka bohužel neměla na vrácení. Musel jsem tedy dolů do obchodu mamky Dr. Vanilky kde mi vyměnil za tisícikorunu jistý pán který tam zrovna byl. Vyřídil jsem pas a za dvanáct dní si pro něj mohu přijít. Jupí!
Apropos, na matrice je nístěnka s různými papíry, mimojiné i s tím, jak se stát občanem republiky. Avšak, chcete se někdo stát občane ČESKÉ RELUBLIKY?
Apropos podruhé: Něco pro vás abyste se zasmáli. je to video. Video do minulého článku dodám v Aktualizaci.

Inu, Maestro music...
P. S: pr autory sekundové drbárny: Jak by řekli jiní blogaři: Brdíčka uvádějte jen se zdrojem! :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama