Říjen 2008

Asi by mě zabili...

29. října 2008 v 16:59 | Dr.Čoko |  Týdeníček Dr.Čoko
...kdybych Vás tam nepozval. Otevíráme nový blog o TV Sprudě, jediné televizi, která nenudí :) . Proto navštivte tvspruda.blog.cz , ať jste v obraze se svou televizí! Ještě se pochlubím, že design stránek jsem dělal já a že to logo v záhlaví, když si odstraníte blog, je nové, oficiální logo naší TV Sprudy. Tak ať se Vám líbí!

Když se dva perou, třetí fotí AKTUALIZOVÁNO - doplněn konec článku

29. října 2008 v 8:39 | Dr.Čoko |  Doktorovy žblempty
Bydlím v panelovém domě. Je tady celkem hezky a hlavně máme vlastní kotel. Loni se v celém baráku předělávaly okna a dveře, práci u nás vykonala téměř všude dobře firma, kterou nebudu jmenovat :) . Nedávno se na dveřích vedlejšího vchodu objevilo toto:
Kdo to nemůže přečíst: Po dovření nutno dorazit.

Ale v pátek se tam objevil ještě jiný papír:
Protože digitální foťák má můj bratr ve Varšavě, musel jsem fotit telefonem. Proto Vám zde nabízím přepis papíru, který může každý vidět na adrese: Na Štěpnici 1221 Ústí nad Orlicí:
Tuto nekvalitně odvedenou práci za nás převzal
technik SBD Ústí nad Orlicí
Josef František Doležal
jako
dílo vzorné kvality.
Nájemci bytů zde bydlících mu tímto veřejně děkují.


Jistě si dokážete propojit pana Doležala a naše gymnázium...

Kupředu levá, návštěvy ni krok (1)

28. října 2008 v 18:11 | Dr.Čoko |  Doktorovy žblempty
Tak trochu dvojsmyslný název jsem si vybral. Kupředu levá, to jste asi pochopili. Letošní volby vyhrála rozdílem třídy ČSSD. Myslím si své, ale nebudu to říkat. Přece jenom, hádat se nechci. Můžete v komentářích.
A co se týče těch návštěv, všichni víme, že jsou podzimní prázdniny. Mamka slaví 50 a tak je potřeba to pořádně oslavit. A tak je potřeba pozvat hodně příbuzných...
Klikni na Celý článek

Souboj hitů (nic o ČT)

21. října 2008 v 19:59 | Dr.Čoko |  Doktorovy žblempty
Dneska jsem při procházení různých webů narazil na zajímavé video. Znáte Simpsonovi? Asi ano, tento seriál zná už snad každý. Horší už to bude se znalostí seriálů The IT Crowd. Někteří z vás ho možná znají, ale ostatním v krátkosti: seriál z prostředí počítačů, a jejich opravářů. Pro více informací jistě poslouží weby theitcrowd.cz, nebo it-crowd.cz
Proč to sem všechno píšu? Našel jsem jedno zajímavé video, které ukazuje podobnost obou seriálů. Uznejte sami!
Překlad: (jen pro IT crowd)
Už se Vám někdy tohle stalo?
Oh, eh!
Ode dneška už se na pohotovost nedostanete vytočením čísla 999.
Je to: 0118 999 881 999 119 7253
Haló? Měla jsem malou nehodu...

To bylo pro srovnání. celé video je k vidění níže.

Překlad si snad uděláte sami :)

Pohled k nezaplacení

21. října 2008 v 15:30 | Dr.Čoko |  Doktorovy žblempty
Jak jistě víte, v pátek a v sobotu proběhly volby. Nechci tady rozebírat příčiny, výsledky a důsledky jejich výsledků. jen chci upozornit na jednu fotku z novin. Jelikož většina novin nevychází v neděli, kdy byly známy konečné výsledky, začal tisk rozebírat volby v pondělí. Já jsem nascanoval fotku z jedněch novin, kde mě zaujal pohled poraženého pana Topolánka.

Umíte ho někdo napodobit?

Spruda - to je teda pruda

20. října 2008 v 10:40 | Dr.Čoko |  Doktorovy žblempty
Teda, tenhle týden se ale děly věci. Nejdříve zajdu na nejpřívětivější úřad ve městě a jěště ten týden natáčíme něco, co nemá ve světě obdoby - TV Sprudu. Mnoho lidí ji snad zná (doufám :-)) a tak nemusím říkat, o co jde. Jednoho natáčení jsem se na(ne)štěstí nemusel zúčastnit. Zrovna tam vyhazovali Láďu z okna. Ale ve čtvrtek to byla taky sranda. Natáčelo se u Elišky Nechvílové a jeden ze štábu dokázal rozbít její nový deštník. Naštěstí jsme i něco natočili. V sobotu se natáčelo tentokrát skoro u všech, u kterých jsme mohli. Bohužel s námi nemohl být Štěpán, ale zase jsme natočili skoro všechno, co jsme chtěli. Ale abych tady jen planě nekecal, chci Vám ukázat alespoň malou ochutnávku z tohoto nového dílu - znělku nového pořadu, Hitparády Filek.


TV Spruda 5 je v oběhu již zítra!

Jak jsem se ptal, seděl a poslouchal

19. října 2008 v 10:37 | Dr.Čoko |  Týdeníček Dr.Čoko
Tak jsem zase tady. Tento týden byl opravdu nabitý různými událostmi, aspoň pro mě a já jsem se rozhodl napsat sem něco, co jsem zažil v pondělí. Vlastně se do toho zase motala škola, protože jsem tam šel kvůli ní. Samozřejmě nikdo z naší skupiny nehctěl jít na městský úřad, kvůli referátu z chemie. Tak jsem se tam v pondělí kolem půl čtvrté vydal.

No, jakmile jsem se zorientoval v krásně čistém prostředí našeho úřadu, což mě docela překvapilo, šel jsem přímo na odbor životního prostředí. Tam jsem na jedněch dveřích uviděl i jméno maminky jedné z mých spolužaček, alespoň myslím a naproti nim už byly ty správné - odpady. Nakonec v nich byly rovnou tři ženy. Původně jsem chtěl jít za paní Velínskou, ale dvě zřejmě starší dámy, které byly na úřadě déle odpovídaly mnohem častěji než ona.
Posadil jsem se do krásného křesla pro hosty a zeptal jem se na pět otázek. Po položení každé z nich se rozvířila debata, jak to vlastně je, do které se většinou zapojovaly všechny tři dámy. No, posezení to bylo rozhodně zajímavé.
To, co jsem se dozvěděl se vy můžete dozvědět už zítra při chemii, ale taková malá ochutnávka - na moj otázku, co sy ony myslí, že by město mohlo udělat, aby lidé začali třídit odpad odpověděla jedna z nich: "Zabít ty, co netřídí."

Dvanácté a poslední video, aneb něco proti depresi

15. října 2008 v 15:59 | Dr.Čoko |  Týdeníček Dr.Čoko
Máte depku? Ne? Nevadí. Stejně si pusťte toto video. Je prostě úžasné. Jím končí série dvanácti videí, která jsem Vám představil. Na Youtube však jsou milióny videí, a jestli na nějaké zajímavé narazím, určitě se s vámi o něj podělím. Dr. Čoko


Jedenácté video, aneb myšák a státy ještě jednou

13. října 2008 v 15:59 | Dr.Čoko |  Týdeníček Dr.Čoko
Jestliže jste si natrénovali pořadí států tak, jak je odzpívává myšák, pokuste se zvládnout i toto video. Já sám jsem ho upravil!


Haiti Jamaica Peru... stíháte?

Desáté video, aneb FastFood

11. října 2008 v 15:59 | Dr.Čoko |  Týdeníček Dr.Čoko
Já nemám rád fastfoody. Mimo to, jak všichni říkají, že je to nezdravé, je to i předražené. I když dneska... Jejich reklamní spoty však nemusí být jen nuda. McDonald byl už 15 let u nás, a podívejte, co s námi čechy provedl. (My jsme fakt příšerně vynalézavý národ!)


Ale to zelí tam sedělo jako přilepený!

Dlouhá reportáž o krátkém Invexu

9. října 2008 v 23:59 | Dr.Čoko |  Doktorovy žblempty
Tak jsem se rozhodl, že když už se Vám chlubím tím, že jedu na dva dny do Brna, tak že Vám o tom aspoň něco napíšu. Píšu z Brna, je půl hodiny před půlnocí. Tak vidíte, jak byl dnešní den nabitý.

České dráhy - snaha se cení

Je asi půl sedmé. Můj telefon zadrnčí obvyklým bé, bé a já vstávám. Klasicky se obléknu, ale do školy nejdu, takže se přitom tvářím vesele. Ale zase ne moc, přece jenom vstávám brzo. Babička mě vede na vlak. Je to docela v klidu. Koukám, že přijiždí můj vlak. Zdá se, že celé Ústí jede do Brna na veletrhy. Naštěstí si těsně před Českou Třebovou jedna paní uvědomí, že chce vlastně do Olomouce, a odchází. Konečně si sedám, za což jsem rád, protože cesta bude dlouhá. Je to jeden a půl hodiny. Zapínám MP3 a vlak se pomalu rozjíždí z České Třebové. Zdá se, že celá republika jede na Invex, a nejvíce patnáctiletí, kteří tvrdí, že jim je osmnáct. Starší paní, co se mnou sedí v kupé se celkem pravidelně chodí vyřvat do chodby. Mladí na to ale nedbají. I když už řvaní mám plné zuby a MP3 to nedokáže přehlušit, jsem rád, že už zbývá jen půlhodinka. Po prožití horroru se procpvám davem na nádraží a díkybohu zahlédnu při skoku z vagónu bráchu, který bude dnes mým společníkem.

Veletrhy - čím míň, tím víc

Na Invexu a digitexu jsem byl již loni. Vím tedy, že tam bylo přibližně dvakrát tolik vystavovatelů, než dnes. Zato je tam snad třikrát tolik lidí. Veletrhy byly zkráceny, letos je Invex jen čyři dny. zato je tu navíc Interkamera, výstava fotografií a různé workshopy. Procházíme si pavilon V a zjišťujeme, že se tu nejen nedá hnout, ale že toho tu ani není moc k vidění. druhý pavilon Invexu také nic moc nenabídne, ale to nám nevadí. Pavilon C je o MČR v hraní počítačových her. Areál je narvaný k prasknutí a poprvé na Invexu jsme zažili pravou lidskou zácpu. Tolik lidí na jednom místě to holt nepobralo. Pavilon B, kde je umístěna část Digitexu mě příjemně překvapil. zčínám si nahrabávat časopisy zdarma a účastním se prvních soutěží. Jen podotýkám, že letáky Vám vnucují už u vchodu. Časopisů je dost a je čas na obídek. Začneme obráceně - od dezertu. Jdeme k žlutému autu Daniels donuts a objednáváme si minikoblížky. Jsou to takové ty klasické americké s dírou uprostřed, ale jsou menší - tak akorát do pusy. Moc dobré. nabírám si další časopisy a jdeme do pavilonu D, kde je umístěna Interkamera. Prohlížíme si fotky a fotíme modelky (u auta, je n tak, na sedačce i u motorky). Na veletrzích hraje i "rádio veletrh", kvůli jehož reklamě se jdeme podívatk pavilonu K. Tam sídlí dokonce firma OP Prostějov. Nakonec jdeme i na veletrh Job Fair (veletrh práce) a získáváme plno materiálů a také soutěžíme. vyplním kvíz a dostaneme každý z nás i tričko. Jestě před odchodem jdu pro poslední várku časopisů. Vždycky paní přinese balík, rozváže a za pár vteřin je fuč. Tak se to furt opakuje. také ještězmíním pivo zdarma od nejmenovaného odborného časopisu přespočítače. Jestě se tak ochomýtám kolem stánku společnosti ESET až vyloudím obří tašku s vyšívaným tričkem, propiskou a karabinou. Prostě úspěch.

Velký špalíček - bio a pohoda

Veletrhmáme zdárně za sebou a je čas jít na večeři. Vybírám něco pro mne neznámého - jdeme do Bio Baru - Rebio. Ten se nachází v obřím centru Velký Špalíček, kde se tedy navečeříme. je tm samoobslužný pult, kde si naberete kolik chcete biopotravin a za váhu pak zaplatíte. Aktuální kurz byl 20,90/100 gramů. Výborné, dal jsem si různé druhy salátů, a nějakou teplou omáčku s opečenými biobramoborami. všechno bylo moc dobré, a tak jsem si na konec dal i biokoktejl. A když už je tak dobře načatý večer, zakončíme ho filmemem - je to film Mamma mia! . Krásná letní prázdninová komedie o lásce, ale pozor, velice vtipná. Dobře zasazené známé písničky skupiny ABBA jdou perfektně do kontextu. A to je konec úžasného dne.

Jsou dvě minuty do půlnoci. Už jen jedna. Asi až (nebo už) zítra si tento článek přečtete. Doufám. A to já už zase nebudu vÚstí. Moštuju na chalupě. Mějte se krásně, Váš

Dr. Čoko

Deváté video, aneb AntiPrdy 3000

9. října 2008 v 15:59 | Dr.Čoko |  Týdeníček Dr.Čoko
Známe to. Když někdo vypustí plyn, je to nejdřív smích a pak pláč. Ale s novým výrobkem už ne! Deváté video je o tom, jak po spolknutí speciální pastilky všichni budou chtít, abyste prděli.


Mmmm, cítíte tu překrásnou vůni?
Mhmmm.
Ty jsi nejstarší, podívej se dovnitř.
(Brémští muzikanti)

The past of Rapidshare

8. října 2008 v 15:59 | Dr.Čoko |  Týdeníček Dr.Čoko
V mém článku z července, tady jsem uveřejnil svou galerii zajímavých obrázků, které se vyskytly při opisování tzv. Captchy. To je kontrolní obrázek na stahovacích serverech, aby z nich nestahovali tzv. boti. Když nevíte co to je, zkuste wikipedii . Mají tam už přes sto tisíc článků, tak snad jeden bude ten správný. Tam v tom článku jsem také Fantom Assovi slíbil svůj starý obrázek z rapidshare.com. Nosím ho v peněžence vytištěný. Protož už nemám v počítači pravou kopii, nascanoval jsem ji pro Vás. Nevíte, co mi tím chtěli říci?

No, a zase u devátého videa!

Osmé video, aneb Laserooči

7. října 2008 v 15:59 | Dr.Čoko |  Týdeníček Dr.Čoko
Kdo by je nechtěl. Na něco se podíváte, a už je to uvařené. Popřípadě seškvařené. Tentokrát LaserVision 3000. Laserovidění.


Asi si půjdu něco uvařit. Možná kakao.

Tak proč nejede?

5. října 2008 v 18:11 | Dr.Čoko |  Doktorovy žblempty
To sem prostě celej já. Chystal jsem se jít si ke kamarádovi Pepovi, který si nepřál být jmenován pro úkoly, když vtom se rozhodlo, že můj bratr je již zralý na odjezd do Brna. No, tak jsem i já nasednul do auta a jel Ústím, zahaleným do podzimního hávu, a dojeli jsme až na nádraží. Tam jsem se s bráchou vyměnil na předním sedadle a jelsi jsme do garáže. Vystoupil jsem a mamka mi dala klíče a ať otevřu i garáž. Tak jsem j otevřel a mávám na mamku ať zajede. Ona nikam nejela, ale zato ukazovala něco rukou. A pak jsem to pochopil. Vždyť držím klíče od auta v ruce!
P.S. Co říkáte na videa?

Sedmé video, aneb Neviditelný plášť 3000

5. října 2008 v 15:59 | Dr.Čoko |  Týdeníček Dr.Čoko
Po sedmé je tu můj seriál, ve kterém vám představuji věsměs zábavná a vesměs neznámá videa. tentokrát se Groenbrothers zaměřili na lámání světla a vytvořili Carpet Invisible 3000 - neviditelný plášť 3000.
P.S. Nevíte, kde bych ho sehnal?

Šesté video, aneb supertelefon

3. října 2008 v 15:59 | Dr.Čoko |  Týdeníček Dr.Čoko
Také si někdy říkáte: Ten můj šunt bych neprodal ani za korunu. Neberu v potaz, že možná jako dotovaný telefon za korunu byl, ale to, že už nyní si můžete koupit nový Sumsing Turbo 3000Xi Multitask, který toho umí mnohem víc.
Kolik asi stojí?

Páté video, aneb myšák a státy bez myšáka

1. října 2008 v 15:59 | Dr.Čoko |  Týdeníček Dr.Čoko
Na Comic-Conu 2006 se mimojiné předvedl i muž, který nazpíval právě písničku, která byla na tomto blogu uveřejněna o týden dříve. A i po letech ji dokázal znova zazpívat.
Ale že to ještě umí, co?