Listopad 2008

Jak jsem byl odsunut

26. listopadu 2008 v 16:17 | Dr.Čoko |  Doktorské postřehy
Aneb článek o tom, co pro mě znamená talent.
Dneska jsem musel jít na kytaru. Zrovna dneska se mi tam teda vůbec nechtělo. No, ale přemohl jsem se (mamka mi pomohla) a když jsem došel do třídy, stály tam dvě holky. U stolu a mluvil s nimi Tomášek, můj učitel. Mimochodem, moje hodina začíná o půl druhé. Nuže, dohodnul se s nimi a dvě děvčata odkráčela. Pak mi suše oznámil, že od příštího týdne se moje hodina přesouvá na patnáctou hodinu. A rozvyprávěl se, že právě toto byla dvě nejnadanější děvčata z celé republiky a jak je rád, že mu takto spadla do třídy. 6e jenom doufá, že to nepokazí. utrousil jsem ironickou poznámku, že největším talentům z republiky se samozřejmě já s Adamem musíme přizpůsobit. nemůžu totiž říct, že by mě tím, že řekl, že jsou nejnadanější neurazil.
Mimochodem, na Slovensku probíhá soutěž Slovensko má talent. Zdá se, že panu Krausovi se zatím zdá, že Slovensko teda talent nemá.
A ještě jeden postřeh: Na stránce stahuj.cz se občas objeví různé věci, ale věděli jste, že kakuro a sudoku jsou stejné hry? (O rozdílech mezi sudoku a kakuro si přečtěte na wikipedii - sudoku, a kakuro.
A já jsem král Jelimán.

(Obrázky jsou ze stránek www.iqpark.cz, stahuj.cz)

Ty jedna štětko!

23. listopadu 2008 v 22:13 | Dr.Čoko |  Týdeníček Dr.Čoko
Vím, že se opakuji, ale zase je mým námětem na článek divadlo.
Je neděle. Je první víkend se sněhem. Svatý Martin přijel se zpožděním. Týdenním. Je jako České dráhy. Je půl druhé a sněží dost hustě. Vlastně, sníh se při větru postupně zvedá ze silnice a vytváří ze sebe malá tornáda. je to hrůza, je neděle a já mířím do školy.
Přicházím bočním vchodem, který je otevřený na zarážku. Budeme se dvě další hodiny soustředit na dramatický obor. Jdu do šatny a na vedlejší "klice" visí bunda. Ha, Pepa si zapomněl klíče, domýšlím si. Strkám všechny věci do skříňky a pomalu vycházím nahoru. Vcházím do gymnastického sálku, který je již zaplněn mnoha známými osobami. Terezou s novými vlasy, Bárou, Davidem, Pepou, Tomášem a Honzou (jestli jsem na někoho zapomněl, připomeňte se komentářem). Adam přijde za chvíli stejně jako Jáchym. Dovídáme se, že budeme hrát Palečka.
Scénáře jsou již delší dobu rozdané a my jdeme na první scénu. Zkoušíme, měníme postavy a když už toho máme dost jdeme na scénu dvě. Tam má David svou velkou scénu, kdy bude nůž ostřit o svůj jazyk (prostě ho bude lízat) a říkat při tom Fabil sem...teda Zabil jsem... Na konci scény se všichni loupežníci začnou smát. Lehají si na zem, no prostě se řehtají na celé kolo. A pak přichází třetí scéna. Proběhne trošku delší dialog, a vtom začne Honza křičet: "Mordyje krucinál! Ty špunte, ..." A v tu chvíli litujeme, že scéna se smíchem nebyla až po této. Honza pokračuje a místo slova špetko nasadí:

"Ty štětko!"

Už jste někdy hodili křídu do záchodu?

21. listopadu 2008 v 14:14 | Dr.Čoko |  Doktorovy žblempty
Já jo. Včera jsem při vyklízení aktovky našel úplně vespodu bílou školní křídu. No, byla maličkatá, velká asi cenťák. Hodil jsem to asi z půl metru do mísy. Křída žbluňkla a výhružně zasyčela. Možná že to byla jedna z těch, o kterých si pan Kristen myslí, že jsou naolejvoané.
Dneska ráno jsem vyšel z domu ven a vhcodové dveře se zabouchly. Po chvíli jsem zjistil, že klíče jsem nechal v zámku od bytu. Omylem, samozřejmě. No, rodiče spali a bylo půl osmé. Co mám tak asi dělat? Bez klíčů se nikam nedostnanu a riskuji, že nás někdo hodně lehce vykradne. Okamžitě běžím za babičkou, která mi ochotně půjčuje klíče. Díky bohu, že bydlí naproti.
Včera večer jsme jeli pro mého tátu. Děláme to každý týden, aby nemusl tu štreku s vlakového nádraží jít úplně sám. Naněštěstí, včera zrovna pršelo. Ne moc, ale zato foukal vítr. Asi sto metrů od našeho bytu je trafika. Než jsme k ní došli, byli jsme i přes deštníky (PuPříp) úplně mokří. A to nám ještě notný kus zbýval. Za trafikou mi mamka řekla: "Ten deštník musíš stavět proti větru..." . Bum, a měla z deštníku prabolu. Jakmile jsem se posadil do auta, přilepil jsem se mokrýma kalhotama k sedačce a už jsem se málem nepustil.
Mimochodem, já už mám nakoupenou většinu vánočních dárků pro rodinu (doufám že už tady nikdo nevěří na Ježíška a že jsem to nikomu nevyzradil). Jak jste na tom vy? A už se Vás chytá kouzlo Vánoc? No, tak to bude asi ode mě dneska všechno a zkuste si někdy ukořistit křídu a hodit ji do záchodu. Co to udělá u Vás. A možná, že bude naolejovaná...

Divadlo na spadnutí

17. listopadu 2008 v 20:08 | Dr.Čoko |  Doktorovy žblempty
Když se Jányšová rozhodne, tak to taky udělá.

Evropská unie, třes se!

13. listopadu 2008 v 19:04 | Dr.Čoko |  Doktorské postřehy
Chudák Evropská unie. Už za měsíc a půl bude muset přežít naše předsednictví. nemusela by to být taková katastrofa, ale hřebíček do rakve přidalo i oficiální logo našeho vládnutí. Říkají mu papoušek. Navíc, logo není vytvořeno v nějakém grafickém programu, nýbrž je jenom prostě napsáno klasickým fontem! Jako by to nestačilo, název fontu je: Politik.

Plus přidávám ještě jednu momentku. Blog.cz byl dnes nějakou dobu nedostupný a když jsem se na něj konečně dostal, místo obrovských čísel o počtu blogů a vytvořených článků na mě čekalo tohle:
Není divu, že jsem se nemohl přihlásit.

Nasedat!

11. listopadu 2008 v 19:54 | Dr.Čoko |  Týdeníček Dr.Čoko
Asi to znáte. Každý půlrok musíte projevit alespoň trochu chuti a odhodlat se udělat referát. Ze zeměpisu. Mám už delěí dobu najduté různé stránky s informacemi o Řecku. Když jsem je procházel a hledal něco do kapitolky Povrch, docela mě zaujalo toto na stránkách navajo.cz což je překlad anglické wikipedie. Překládá ovšem stroj a tak na některých stránkách dojde k malé chybce...
Mimochodem, nejvyšší hora Řecka je Olymp.
(obrázek je ze stránky recko.navajo.cz)

Jaké je vaše pohlaví?

10. listopadu 2008 v 15:00 | Dr.Čoko |  Doktorovy žblempty
Předpokládám, že to všichni víte. Pokud jste si v tomto poněkud nejistí, můžete v dotazníku přmo od wikipedie, kterou si můžete zkusit tady, zaškrtnout ještě třetí možnost...

Sedmkrát tolik

9. listopadu 2008 v 13:13 | Dr.Čoko |  Týdeníček Dr.Čoko

Za dvě hodiny to začne. Historicky poprvé otevřu dveře do našeho bytu, potažmo mého pokoje šesti puberťákům. TV Spruda se pouští do dabingu.

Kyslíci: Nechtějte slevu zadarmo!

7. listopadu 2008 v 19:15 | Dr.Čoko |  Doktorovy žblempty

Naše největší telefonní společnost, která obhospodařuje více než 4, 5 miliónu (4,5 .106) zákazníků čelí trestnímu oznámení. Už jenom typ soutěže je zajímavý. Pokud odpovíte na co nejvíce vědomostních otázek dobře za jeden den, nasbíráte nejvíce bodů a vyhráváte BMW. Ale, jedna odpovědní SMS stojí 30 korun. No, nehchtějte slevu zadarmo!
(Obrázek je ze stránek www.afrodita.name)
(Článek je z deníku Právo, www.pravo.novinky.cz)

Napište si Ježíškovi

5. listopadu 2008 v 18:35 | Dr.Čoko |  Doktorovy žblempty
Jsem zákazníkem té nejlepší telefonní společnosti na světě.

Jak moje šikovnost nezná mezí

4. listopadu 2008 v 21:05 | Dr.Čoko |  Týdeníček Dr.Čoko
Panebože! To asi člověk nikdy nepochopí!
To co se mi stalo včera večer je neuskutečnitelné. Jak je vůbec možné, že já si při sledování seriálů Friends dokážu hrát se svojí rukou za hlavou. Přesně tam se nachází můj peřináč, na kněmž je mnoho volného prostoru. Z toho několik centimetrů krychlových zabíral hrnek s kakaem. Když se můj ukazováček ponořil do něčeho studeného, přišlo mi to podezřelé.
Instinktivně jsem ukazováček okamžitě stáhnul k sobě. Tím jsem však udeřil do stěny hrnečku, která nevydržela nápor síly a za chvíli spadla pomalu, ale jistě na moje povlečení. Po chvíli toto začalo hnědnout pod náhlým přívalem hnědého nápoje. Kakao se dostalo i do koberce a bohužel i do aktovky. Naštěstí neudělalo mnoho škod. Málem se nalilo i do mého obleku na divadlení představení, to bylo naštěstí i po útoku čisté. Moje šikovnost prostě nezná, jak v dobrém tak i ve špatném slova smyslu, mezí.
(Obrázek odstraněn)

TaQ YaQ Se fUrT MaTe? *MUUUUCK*

2. listopadu 2008 v 20:04 | Dr.Čoko |  Doktorovy žblempty
Taky jste nedokázali přečíst nadpis? Patříte k lidem, kteří nepoužívají tento mrtě styl písma a možná právě pro ně je tady webová stránka s příznačným názvem - WyPaTlAtOr. Jednoduše zadáte text a web ho za Vás wypatlá. Celé se to nalézá tady a jak že by vypdal tento článek vypatlaný?

TaQy yStE NeDoQázAlI PřečíSt nAdPiS? pAtříTe q lIdEm, QtEří NePoUžíwAyí tEnTo mRtě sTyL PísMa a mOžná pRáwě pRo ně yE TaDy wEbOwá sTráNqA S PřízNačNým náZwEm - wYpAtLaToR. jEdNoDušE ZaDátE TeXt a wEb hO Za váS WyPaTlá. CeLé Se tO NaLézá tAdY A YaQ žE By wYpDaL TeNtO čLánEq wYpAtLaNý? * LoVE* kiss :***

Vyzkoušejte sami :)