Leden 2009

Dr. Čoko u Zubáka

30. ledna 2009 v 21:09 | Dr.Čoko |  Týdeníček Dr.Čoko
Aneb moje velké Trauma.
Naposledy jsem byl u zubaře v sedmi. A nesmějte se. Mám takovej blbej zážitek. Dostal jsem celkouvou anestézii (myslím, že se to tak píše a znamená to celkové uspání) a měli mi vytrhnout tři zuby. Vytrhnuli jich sedm. SEDM!
Takže po sedmi letech znova do ordinace. Achjo. Celý minulý týden jsem měl pekelný strach a dneska to přišlo. Od rána jsem měl přeleženou levou půlku zad. Pomáhalo jenom zvednout levou lopatku a trochu se ohnout dopředu. Takhkle jsem nemohl chodit celý den, takže jsem si dal elektrickou dečku. Na té jsem chvilku ležel, pak si hrozně dlouho čistil zuby a jeli jsme.
Třičtvrtě hodiny jedem autem a dorážíme do Bystrce. Půl hodiny čekáme a potom mě přijali. Kolik kazů mám Vám neřeknu, ale je jich dost. Jsem objednaný na další čtyři sezení, tentokrát již v křesle a s připravenou vrtačkou. Dostal jsem rady ohledně čištění zubů, mezizubní kartáček, zubní nit a doporučení na ústní vodu. Když přišla moje mamka, už jenom říkala: "Zůzo, promiň, ale já mám teda taky špatně vyčištěný zuby,". No jo, půlka viny je na rodičích, ale trestanej budu jenom já. Co vy a zuby? Kolik máte kazů? Alespoň jednu optimistickou zprávu za den si zasloužím. A co vysvědčení? Já teda spokojenej. No, mějte se jak chcete, protože já mám rozkoukanou Ovečku Shaun, což je super seriál a chci ji dokoukat.
Pěkný prázdninový víkend přeje Dr. Čoko
(obrázek je ze stránky thumbs.dreamstime.com)

Když mě nikdo jiný nepochválí...

28. ledna 2009 v 17:02 | Dr.Čoko
...musím se pochválit sám.
V poslední době můj blog trhá rekordy. Mám tu obrázky z pěti různých okamžiků, které jsem si vyfotil. Jenom tak pro zajímavost.
Pod počítadly je článek o tom, co se mi stalo včera. Jeden bonmot ale přidám hned na začátek.
Paní Červinková, obecně známá jako "Červ" poprvé včera zkoušela ze slovíček. Nikdo se nehlásil a tak za nás šel bojovat dobrovolně kdo jiný? No hádejte! Honza Procházka. První slovo: Letadlo (avion). Hmmm. Teda... ech...no...
Honzo, v kliduuu, povzbuzuje Červinková. Hmmm. Potom následuje něco zažbleptáno pořádně tiše, ale stejně je to špatně. Na konci už jenom Červ dodal: Nó, Honzó, to bylo tak na trojku. Honza: Chm. Poučení: Nemachrujte a nezkoušejte se u Červa dobrovolně :)
Překonali jsme stovku.
1995 - Rok kdy jsem se narodil.
Máme přes dva tisíce.
Foto letošního roku.
A Toplist 2020.

Včera jsem ohříval polévku. To bylo něco. Taťkovi to furt nějak nepřicházelo dost slaný, tak solil, solil až to přesolil. Takže všera jsem neohříval kapalinu, ale spíš želatinu. Na vrchu byl ještě k tomu "solný ostrov", bílá plocha. No, polévky bylo hodně, proože bylo potřeba ji po tolika soli zředit. Takže toho byl pěkně plný talíř. Dvě minuty jsem to přenášel z jednoho pokoje do druhého. Slavnostně jsem talíř položil na stůl a sednul si. Neukápla ani kapka. Pak jsem trhnutím přisunul stůl a polil dnešní noviny. Dneska je na nihc pěknej bílej flek :)
Hezké vysvědčení přeje Dr. Čoko
(Obrázky jsou ze stránek rappa.cz, toplist.cz - drcoko.blog.cz)

Byla další štětka!

25. ledna 2009 v 16:55 | Dr.Čoko |  Doktorovy žblempty
Trénink divadla se nikdy neobejde bez problémů.

Původně jste naše pokroky měli vidět už v prosinci. Potom byly přesunuty na půlku ledna, potom na "někdy v únoru" a teď na začátek března. Aniž bych věděl, kdy uvidíte Palečka a opět Brémské muzikanty (dnes již bez slušivých kostýmků), píšu o dalším soustředění. Tentokrát jsme vlezli do prostorů malé scény v Ústí.
Už na gymplu jsme se připravovali. Dokonce jsme našli starý kfr, v nmž byly všechny věci připravené na znovuzahrání muzikantů, našlo se i nějaké oblečení a dokonce máme i paravany (vlastní (!)). Vzali jsme tedy rovnou tři (potřebujeme dva, jeden musíme vrátit, jeden je náš rozdělaný a jeden, který jsme nesli v karbici jsme zase zanesli zpátky bez použití). Já jsem vzal krabici na náš nový paravan. Krabice od starého paravanu, který patří MS jsme nechali na gymplu v malém sálku...
Trénovali jsme. Přišly další štětky (tentokrát už cíleně od Adama) a mnoho dalších přeřeků. Pak jsme si dali malou pauzu, a že když je tady pan osvětlovač, tak že si zkusíme Brémské muzikanty. Budiž. vyndali jsme nástroje a připravili scénu. Pepa se trochu divil, provázky u činelů vypdaly omšele a já zase nemohl najít paličku na bubínek. Tu jsem našel a zanedlouho jsme byli připraveni.
Sice nebyl vypravěč, ale i tak jsme vše byli schopni zvládnout. Můj přichod v pohodě, pak přišel Pepa. Přišel jsem k němu a vydal ze sebe jen a. Vůbec jsem nevěděl, co mám říct. Nakonec měl někdo dole (fakt jsem tam nic neviděl) scénář a poradil mi. Přesvědčil jsem ho, ať jde se mnou. "A ty si vezmi... třeba činely!" A taky že jo.
Pepa si má činely vzít, vyskočit, ve výskoku zařvat JUPÍ! a cinknout činely o sebe, hned potom mám já bubnovat a všichni odcházíme. Pepa si vzal činely, vyskočil, zařval JUPÍ! a vtom se činel (jeden z nich) samovolně sundal z chatrného provázku a cinknul znovu o zem. To už jsem spadnul na zem i já. Smíchy. No, dál už jsme nepokračovali... ňáko jsme to přeskočili.

Mimochodem: Už zase blbne blog.cz. Jsem jeden z mála blogů, jemuž fungují rubriky, archiv a zobrazení stránky zároveň! Cením si toho :)

Rád se vozím na neštěstí druhých

23. ledna 2009 v 16:14 | Dr.Čoko |  Týdeníček Dr.Čoko
Nevysvětlím si to jinak, než že žijeme ve spěchu.
Každé ráno chodím do školy. Na sídlišti nás je víc, vždycky kolem 7:30 přichází z jedné strany David. Kolem 7:35 se vykání Eliška z okna a na celé sídliště zařve, ať na ni počkáme. Potom, v 7:36 zařvu já: "Jo,". V 7:37 přichází většinou Pepa (občas přijde i dřív, viď, Pepo), a v 7:38 přichází Eliška. Naše estava se potom odebírá do školy. Dneska Eliška přiběhla skoro až ve řtyřicet. Každému, kdo přijde pozdě po svém čase, řeknu vždy já, David a kdyžtak i ten třetí naši frázi: "Jdeš pozdě!", kterou už máme za těch dva a půl roku perfektně nacvičenou. Začínáme pomalu přidávat : "Nejdeš pozdě!", protože začínáme konečně chodit na čas. Jak jsem řekl, dneska Eliška přišla ještě později, než pozdě. Vysvětlení? (To byla řečnická otázka ;) )
"No, víte, já jsem vstala, učesala se, pak jsem si pustila jeden díl Joeyho (seriál, volné pokračování seriálu Přátelé), a když bylo asi 7:15, tak jsem zjistila, že nemám referát na hudebku na baroko. Tak jsem hnedka hledala a vytiskla dvy první články, který mně přišly pod ruku a mám dva obrázky, ještě to musím ve škole nějak slepit,"
"Eliško?"
"Ano?"
"Dneska není hudebka!"
na blogu nedokážu ten její výraz popsat. Najednou se zastavila v chůzi a úplně zmrzla (což by bylo při dnešním počasí normální - fouká dost nepříjemný vítr). Ještě se dívíte, že na obrázku "Mozek ženy" není ani rozum ani paměť?
P.S. Zase trochu captchy - co musíme opisovat...
Mimochodem, TV Spruda bude na natáčení dalšího dílu potřebovat představitele bezdomovců. Hlašte se!
Dr. Čoko
(obrázky jsou ze stránek mayasapone.com, ulozisko.sk)

No jasně, to nemůže bejt nula, že jó

21. ledna 2009 v 17:50 | Dr.Čoko |  Týdeníček Dr.Čoko
Konečně mám 1!
Nikdy předtím se mi to nestalo. Občas si kontroluji Pagerank (to je systém vyhledávače Google, který řadí stránky ve vyhledávání podel oblíbenosti), vždycky se u Googlu skvěla nula. Nula z deseti. Ale teď! JEDNIČKA! Předběhl jsem ostatní třídní blogy v pageranku, mám na to důkaz a v menu přibyla jedna ikonka. jak jinak, než pageranku. Abych tady ale nežvatlal jenom o tomhle, dneska jsem opět trpěl třičtvrtě hodiny na kytaře. Adam ví své :). A včera inspekce!
Všichni si pamatujeme, Andílka i Igora Masáka (pana Mulera). Ke mně přišel dvakrat. Prvně kouknul k Tomovi. "Ahaaa, takže pán neumí násobit mnohočlen mnohočleneeem,". Zachraňuji situaci: "Víte, on teď tři týdny Tomáš chyběl,". "Ahaaa, tak to Tomovi odpustíme,". To bych si vyprosil. Když přišla smrtka zase, tentokrát k mému kraji lavice, zrovna jsem si poprvé a naposledy v životě kontroloval výpočet v sešitě. Přeškrtnul jsem tam nějaké číslo a pan Masák: "Nooo, jasněeee, proč by tam taky byla čtyřka, že jooo,". Ne. Také si pamatujeme konec hodiny, jak pan Masák odešel nespokojen a předstupovala Eliška.
"Jen pojďte, slečno, dopředu před celou třídu,"
"Mě to nevadí," - první zadušování smíchu.
"Připadá mi krajně neslušné a nevychované, když se tady slečna ehm Nechvílová učí chemii místo aby dávala pozor. Ve všech školách dávali žáci pozor při výuce matematiky a snažili se něco naučit.Běžte si sednout!"
Dneska se musela jít Eliška Igorovi omluvit. "Jen se ničeho neboj, Eliško,". Je vidět, že pan Kristen nemá vždy pravdu.
To bylo jen tak pro budoucnost.
Mimochodem, když se všude o matematiku zajímají, možná nebude chyba u nás, žáků...
P.S. Ještě důkaz o PageRanku:
(Obrázky jsou ze stránek hongkiat.com, pagerank.jklir.net)

Už to není tady! Už to není tady!

19. ledna 2009 v 17:15 | Dr.Čoko |  Týdeníček Dr.Čoko
Že jste na obrázku nenašli paměť?

Naše milovaná Elena dnes nešla do školy. Z přiloženého rozhovoru na ICQ zjistíte, že "nevstala z postele". Al eco bych mluvil já, poslechněte si Elenu.


Dr. Čoko ‎(15:53):
ELENO!!!! Nemuzu se prihlasit do toho najdi.seznam.cz!!! Chce to hesdlo!!! Jaky je heslo!!!
ELENO!!!!!!!!

Dr. Čoko ‎(16:09):
Eleno, az prijdes, tk napis. A taky napis, kdy prijdes do skoly
květák ‎(16:24):
cuss....sem tay nebyla sr...takze zksu dat xxxx

Dr. Čoko ‎(16:26):
Chyba
Špatné jméno družstva nebo heslo.

(obrázek je ze stránky blbinky2.blog.cz/)

Evropě to os- co?

18. ledna 2009 v 19:00 | Dr.Čoko |  Co vymyslí chorý mozek
Jedna desetina za námi, kopec povinností před námi.
Dneska jsme oslavili můj svátek. Dostal jsem zajímavé dárky, například krabici perníčků (které jsem sám zdobil). Na svůj svátek jsem mohl hostům sám uvařit kávu a sám umýt nádobí. To jsou výhody, co?
Čím déle se zabývám slohovou prací na téma "Co pro mě znamená přátelství", tím raději bych odpověděl, že nic. Už toho začínám mít fakt plný zuby. Pravděpodobně to na konci zase nebude můj sloh, ale sloh vyhlášené paní Dolly (ne Buster).
Dneska TV Nova začíná oslavovat 15 let od svého založení. Upřímně, Novu z celého srdce nesnáším. Jedinným plusem, je to, že koupili právě blog.cz, potom, že občas vysílají něco, dokonce smysluplného a nakonec docela hezké logo. Stejně se mi to Primy líbí víc. Dneska se ale budu dívat, myslím si totiž, že v předešlých letech byla Nova lepší.
Mimochodem, už umíte spojky? Já jsem se na ně ani nekouk. Taky se docela bojím zítřejšího dějáku. To zas bude.
Abych dostál dnešnímu nadpisu, můj bratr (je uveden v titulcích) mě přivedl na jeden nápad. Sice to podle něj nemělo vypadat úplně takto, ale až budeme natáčet Sorudu, tak to určitě vylepšíme. Pravděpodobně bude i konkurz na bezdomovce, takže hledejte staré ošuntělé pláště a náhradní zubní protézy.
Abych dlouho nechodil kolem horké kaše, z nudy jsem vyrobil další video. Nejen, že ho najdete na mém profilu u Youtube, ale teď i tady. Voilá!

Ano, Evropě to osolíme.
(obrázek je ze stránek jandofabrics.com)

Seznam, najdu tam co neznám. Google, najdu tam co hledám.

16. ledna 2009 v 17:53 | Dr.Čoko
Za dva dny startujeme!
Celá naše třída se před nedávnem přidala do projektu Najdi, co neznáš. Jak už víte, byl jsem zvolen kapitánem, bla, bla, bla. Dneska ke mně přišla Elena. Že prý minulý rok vyhrál tým, který tam ty odpovědi poslal naprosto správně už první den každého kola ráno. Jediný, kdo má přístup k otázkám je kapitán. Z toho plyne, že po mně Elena chce, abych vstával v pondělí pekelně brzo. No třído, co vy na to?
Mimochodem: Tento týden nám došel jeden druh vánočního cukroví. Moje oblíbené perníčky! Protože mám v neděli svátek, právě se vykrajují z těsta. Nepříznivým faktem je ten, že protože zítra nemáme schůzku dramaťáku, budu si je muset sám ozdobit. To bude překvapení!
Taky jsem dneska něco zkusil, a to udělat si sám nový design. Přei jen, bude to už rok, co tento blog mám. A navíc, ta žlutá byla tak nějaká... zažloutlá. Nově tedy bílo-zelená kombinace. Skoro to vypadá, jako bych měl tady jaro.
Dnešní den byl den písemek. Naše sestava já - Eliška - Lukáš - Štěpán samozřejmě postupně odpověděla společnou prací na všechny otázky. Všem zúčastněným děkuji :) .
No, protože si nic víc už nepamatuju, tento článek uzavírám. Mimochodem, to heslo v nadpisu značí nejn mou mírnou averzi vůči seznamu, ale navíc i platí!
Hezký víkend přeje šílený Dr. Čoko

Mrzne až praští. I na blogu.

14. ledna 2009 v 20:28 | Dr.Čoko |  Doktorské postřehy
Aneb co se stalo za posledních deset dní.

Vlastně skoro nic. Verča mi odmítá říct adresu blogu. Já se jí za to vymstím, jen se nobojte. Taky nám změnili blog.cz. Nejlépe to pravděpodobně vyjádřil Krutomluv: "Vy, co máte blogy u nás, jste si toho všimli. Ona ohyzdná slečna s poločínským ksichtem a zcelaunylým výrazem ze záhlaví administrace, které jsem musel trochu pomoci přidáním své podobizny, zmizela na smetišti dějin. ... Nové fotky jsou dvě, abych si trochu zakveruloval, ta slečna co je na titulní stránce vypadá jako by ji někdo tlačil na zeď." (krutomluv.blog.cz)No, na paní co se tlačí na zeď se můžete podívat tady, nebo na konci článku.
Skončil nám (předpředevčírem) týden našeho úklidu chodníku. Hurray! Dneska začal tomu blbcovi sousedovi konečně padat sníh. Dobře mu tak!
Dneska jsem měl kytaru. Díky pozměněnémurozvrhu jsem na ni zapomněl a vzpomněl jsem si až tři minuty před začátkem. Pan ředitel mě uklidňoval jako že "jó, to je v pohodě". A ještě jsem dostal jedničku, což se mi bez běhu do ZUŠky nestává.
Taky se nám objevila nová výtečná reklama na ICQ. Přečíst si ji můžete i tady.
Pravděpodobně jim přestal fungovat mezerník. Tak se naše třídní družstvo přihlásilo do soutěže najdi co neznáš. I přes to, že vyhledávání a obecně seznam.cz upřímně nesnáším, stal jsem se kapitánem týmu, viz foto.
Tak uvidíme. Já sám to nevidím moc slavně. Ale nebuďme euroskeptici.
Neteče ropa. Všude je kosa a díky zimě ještě větší. To na Slovensku už mají nejenom Euro, ale i plynové prázdniny. To my budeme mít tak možná pololetní.
Pro dnešekk se s Vámi rozloučím. Stalo se toho hodně. A snad už zase nezamrznu a někdy se odhodlám sem něco napsat. Mimochodem, malá otázky na závěr: Umí někdo vyrobit trochu slušný layout na přání? To co umím já je dost hrůza... no však vidíte. Kdyžtak prosím napište, nejlíp do komentářů. Mějte se hezky a přežijte poslední pololetní písemky. Já jdu psát čtenářský deník.

(obrázky jsou ze stránek: hellshare.com, ICQ, najdi.seznam.cz.

Třičtvrtě hodiny přemáhání a Hana Fontána

8. ledna 2009 v 21:22 | Dr.Čoko |  Doktorovy žblempty
Hodina kytary, odhazování sněhu a mnoho dalších blbostí.
Už dlouho jsem nenapsal. Je to kvůli mnoha a mnoha povinnsotem. Letso konečně napadl sníh. všichni se radují a koulují, jenom já jsem nešťastný. Mohlo to počkat třeba na příští týden. V našem baráku se každotýdenně střídáme o službu na úklid. Tenhle týden padl - no hádejte na koho - no na nás. Pondělí byl nejhnusnější den, probírali jsme se úplnými závějemi. V úterý nesněžilo, ve středu maličko a dneska ráno už opět brzo na nohou.
No, včera jsem byl zase po novém roce na kytaře. Dlouho jsem čekal. Zdenda, už to bude jenom chviličku. Jo jo, já počkám, aspoň rozmrznu. Za dobu, co jsem čekal by stihla rozmrznout i krychle o rozměrech metr krát metr krát metr. Což mi připomíná, že zítra je tu naše oblíbená matematika s panem profesorem Kristenem a jeho čtvrtletka. Ale teďka něco příjemnějšího. Mám tu pro Vás dvě videa, shrnující mé současné poznatky z roku dvatisícedevět. Nahrál jsem je na Youtube a vy si je teď tu můžete prohlédnout.

ETA - tady je domaHana Fontána


Příjemné pokoukání!

Reklamy: Ano, nebo ne?

4. ledna 2009 v 0:00 | Dr.Čoko |  Doktorské postřehy
Takže: finální rozuzlení. Může Blog.cz dávat na(d) vaše stránky reklamu? Jeden z nejnudnějších článků na tomto blogu.
Odpovědí je: Ano, může. Občas se mi stává, že procházím jen tak různé blogy. V poslední době se tu objevují tzv. petice nebo protesty. proti čemu? Proti reklamám nad záhlavím. I nad mým blogem je čas od času vidět nějaká reklama. Není mi to také jedno, ale bohužel - žádná petice s tím pravděpodobně nic neudělá. Než jste si totiž mohli vůbec založit blog, museli jste kliknout na tlačítko "Souhlasím s podmínkami používáním služby Blog.cz". A co je v nich napsáno? Mimo jiné i to, že provozovatel je oprávněn vkládat do našich stránek jakoukoli reklamu.
Tak to vidíte sami. Mimochodem, podmínky služby si můžete přečíst tady.

Obrázky jsou ze stránek chapy.blog.cz, Blog.cz.

Předsevzetí? Mám, ale neřeknu!

2. ledna 2009 v 15:24 | Dr.Čoko |  Týdeníček Dr.Čoko
Tak nějak je zvykem, že na nový rok si lidé dávají předstevzetí. Něco, co by chtěli, aby dodržovali nejméně po celý rok, většinou to však nevydrží déle než dva týdny. Já svoje předsevzetí mám, a až ho přestanu plnit, tak sem napíšu. Máte nějaké vy? Ale, když už je ten nový rok, musíme plnit resty ze starého. Je tu stále seznam těch třiceti otázek a odpovědí. Protože Elena si otázky vyžádala, musím tu zveřejnit její odpovědi, protože nemá blog. Takže:

1)LenushQa
2)Lida
3)fííha nefim xD
4)Vája
5)Mauthi
6)Adela
7)Bláža xD jedině
8)Helča
9)Maik
10)Adam
11)Já x(
12)Jasně že Dr.ČOKO(KO)T *lol*
13)ElishQa N.
14)thaq tho snad ani radshi nefim....pro jistothu
15)muj bratr xDxD
16)Radar
17)muj bratr xD
18)Lucka
19)Zdíša
20)Kristýnka
21)Fruit
22)Lukáš
23)nikdo mě nenapadá
24)Míša
25)Lenush
26)Danek
27)asi bych tho tipla na Jirku
28)mi nejdrif musithe poradith co toh je cosplay
29)**** xD
30)nezabijet,nelincowat, ja tho psath netela xD

Nový rok začínám nezábavně. Není to nejlepší způsob, ale budiž. Šestého ledna se vracím v plné síle, na neděli je předpřipraven článek o reklamách nad blogem. Hezký nový rok Vám přeje
Dr. Čoko