Všichni Za školu!

30. března 2011 v 17:12 | Dr.Čoko |  Týdeníček Dr.Čoko
Jeden za všechny...
Jsme tak trochu vymetači televizních soutěží. I kdyby to měl být pro nás hanlivý titul, stejně naši třídu budete moci vidět v televizním pořadu Za školu! v jeho šesté řadě. A to jsme ještě ani neodeslali přihlášky. Ale všechno popořádku...
Po skončení natáčení Bludiště (viz. leden a únor minulého roku tady na blogu) jsme si říkali, že poslední (a zárověň druhá) soutěž, která nám chybí je Za školu. Nějakou dobu se nic nedělo a pak mi E. oznámila, že nás do soutěže přihlásila.
Pak se dlouhou dobu nic nedělo. Opět se ukázala E. s tím, že jí konečně odepsali z televize. Natěšenej jsem si ji poslechnul - že do letošní (páté) řady už nás nezahrnou, ale budeme v příštím výběru, který bude koncem března roku 2011. Všechno tohle bylo totiž ještě loni.
Podstatný rozdíl mezi Bludištěm je, že tady všechnu komunikaci s televizí zajišťuje naše třídní - M. Té tedy měly přicházet všechny e-maily s instrukcemi. Po začátku března však M. onemocněla (což mělo za následek nadměrný počet odpadlých dějepisů, přidaných češtin a odpadlých francouzštin) a my se tedy nedostali ke zdroji. Když se vrátila po nemoci, bylo nám sděleno, že...
...jsme byli vybráni. Ostatně, já jsem měl v tu chvíli prodloužené vedení. Z. mi říká: "Tak už to víš?" "Jako co, já teďka přišel" B. se přidá: "No že jedeme" Přijde E.: "Už jste mu to řekly?" "Ne," "A co se teda stalo," povídám. "Jedeme do Za školu!"
Okamžitě jsem si (s E.) nechal poslat všechny e-maily co M. došly. V nich mimochodem stálo:
"Škola se nám líbí a je v dobré lokalitě a tudíž jsme ji do natáčení vybrali."
Když jsme vše byli říct řediteli, zastavil se "zrzavý praktikant", slyšel tuto větu a řekl, že tady asi nestudovali. Ředitel se po něm ohnal a E. na to, že asi neviděli naši školu zevnitř. Naštěstí s natáčením souhlasil.
Máme tedy pár informací - že se základní kolo bude natáčet u nás, že musíme do konce března (zbýval týden!) vybrat celý trojčlenný tým, nechat je podepsat přihlášky (i jejich rodiče) a že prý (to jsme ještě neměli všechny dokumenty) musejí být dva kluci a jedna holka. Se vším tímto tedy okamžitě začínáme operovat - plánujeme vybírání týmu. Jak jinak, než že budeme hlasovat - na ždáné testy nemáme čas.
Z jedné z hodin následující den zničeho nic odejde naše profesorka s tím, že máme zůstat ve třídě, že musí odejít. Slova se tedy chopím já, vysvětluji co se děje a prosím všechny, ať mi na papírek napíšou pět jmen: tři kluky a dvě holky, co si myslí, že by se do soutěže nejvíce hodili. Až překvapivě ryhle dostávám do ruky 26 lístečků a ohlašuji sčítání na polední přestávku.
Za přítomnosti několika svědků sčítám hlasy. Na prvním místě Jáchym (byl v Bludišti), na druhém já, pak další (o nichž jsem věděl že do soutěže jít nechtějí), Adam a další s méně než pěti hlasy. U holek je to jednoznačnější: Vyhrála Zdíša a téměř stejný počet hlasů dostaly Pavla a Bára (byla v Bludišti). Teď už jen vyřešit, co s tím. byl pátek, 25. března a do čtvrtka příštího týdne se všechno musí odeslat.
V úterý je tady první zvrat. Máme vytisknuté přihlášky pro soutěžící i dva náhradníky. U holek tedy dáváme soutěžícího Zdíše a náhradníka Pavle. U kluků je to složitější: Jáchymovi vrážím papíry do ruky s tím ať všechno podepíše, já chci ale uvolnit místo Adamovi. ten by si klidně vzal náhradníka, ale přímo do sooutěžícího se mu nechce...
Dnes (ve středu) ho všichni přemlouváme, ať jde soutěžit. Nakonec řekne, že teda jo (snad si to už nerozmyslí) a já mu tedy dávám papíry. Sám se stanu náhradníkem.
Zítra se musí všchno odevzdat. Takže jdu vyplňovat přihlášku. Až budu vědět víc, ozvu se =)
P.S.: Samotné natáčení má probíhat v rozmezí červen - listopad bez letních prázdnin, tak na nás myslete =) Jeden za všechny, všichni Za...
D. Č.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama