Následky

31. května 2011 v 19:24 | Dr.Čoko |  Doktorovy žblempty
I'm trying hard not to resist the joy. Don't listen to me I'm being paranoid...
Už dlouhou dobu se při našich cestách nic zajímavého nestalo. Až někdy v tomhle týdnu jdeme jako každé ráno dlouhou ulicí ke křižovatce. Po cestě je několik domků se psy. Jenom za jedním plotem je ale trochu šílený pes, černý a zvláštní, protože na všechny štěká a evidentně by mu nečinilo potíže překočit plot. Kdyby se mu chtělo. Když přiběhne zpoza rohu, často se někdo lekne. A přesně takhle přibíhal i to jedno ráno. E. byla zabraná do povídání a P. pravděpodobně spal za chodu. Já viděl psa jak jde, z nějakého důvodu (šok?!) jsem ale nebyl schopen nic říct. Couvnul jsem a šel dál od plotu. E. si mě všimla, ale netušila co to dělám.
*Haf* (nebo Woof, nebo jakyým jazykem chcete).
*citoslovce pro leknutí*
Vlasy E. přecestovaly z jedné strany na druhou při náporu vzduchu kvůli nenadálému trhnutí celého těla. E. už jen zařvala:
"Ty zas*anej debilní pse!"
Vtom vylézá majitel (starší pán):
"Hele zmlkni jo!"
"No tak se na něj podívejte ježiši, vždyť to jednou přeskočí plot a někoho zabije vy debile!"
"Já si tě najdu!"
Asi nenašel. E. přišla i další den zpátky do školy, v pořádku. Mimochodem, zrovna dneska byla u zubaře (sundávali jí část rovnátek - jakousi destičku z patra), takže opět šišlá. Uvidíme, jak dlouho.
Aspoň že je ten maturitní týden. Máme zkrácené vyučování, všichni učitelé jsou hezky oblečení (u některých by člověk ani nečekal, že takový kus oblečení mají doma v šatníku, když vidí, co si normálně oblečou...) a aspoň trochu příjemnější. Zajímavé je, že opravdu snad všichni po tom, co už státními maturitami procházejí vlastně podruhé říkají, že je to blbost, a že náš ročník už takhle maturovat asi nebude. No uvidíme...
---
Je o dva týdny později, než kdy jsem psal část výše. Nějak jsem to zapomněl dopsat a teďka už se mi to nechce mazat :) A neptejte se mě, proč jsou na obrázku rajčata, protože nemám ponětí.
Na naše město udělala útok Coca - Cola. Na několika místech ve městě byly spatřeny jejich hlídky rozdávájící plechov(eč)ky koly zdarma. Samozřejmě, já nebo moji spolužáci jsme občas čirou náhodou šli kolem, oni se nás naučenou frází zaptali "Čau, nedáš si kolu?" a my odpověděli "No tak když jinak nedáte, proč ne, že?" Co je na tom špatného? OK, maximálně ten cukr v Coca - Cole. Ale jednou za rok to tělo přežije.
Nejnovější události z brigády. Poslali mě vyštipovat a vyvazovat rajčata (á, proto rajčata na obrázku!). Nevěděl jsem o tom absolutně nic, a vysvětlení jsem dostal od jednoho dalšího brigádníka. Obojí mělo za následek, že jsem to dělal pomalu a špatně. Takže jsem dostal další rady od oficiálů. Pak už jsem to dělal rychle a špatně.
Další sobotu si jeden ze zaměstnanců stříknul cosi do oka. Jenže takřka všechny zahradnické postřiky na sobě mají něco v oranžovém čtverečku, což znamená nebezpečí pro okolí a životní prostředí. Nevím, co na sebe stříknul ten pán, každopádně musel jet do nemocnice na pohotovost. Šéf začal posílat brigádníky domů, já se naštěstí zašel ptát do skleníků jestli někdo nepotřebuje pomoc. "Jo, pojď, vem si gumový rukavice a budem vyštipovat rajčata". Ehm.
Koupil jsem si první předmět za vlastnoručně (a to doslova vlastnoručně) vydělané peníze. To vyústilo v naprostou prázdnotu v mé pokladničce až na několik málo drobáků, čili se už těším na další výplatu.
Někdy minulý týden nechtěla být kamarádka (E. z příběhu se psem) zkoušená z dějepisu, jemuž nás vyučuje naše třídní. Takže vyvolala debatu na téma "třídní výlet". K porozumění, co se dělo v debatě je třeba vědět několik věcí.
---Na začátku roku chtěla naše třídní vytvořit jakousi funkci "předsedy" nebo "starosty" třídy, což jsme po několika předchozích neúspešných pokusech s razancí odmítli.
Někdy kolem února - března jsme se začali bavit o školním výletě, s tím, že si máme najít nějakou lokalitu a naše třídní to pak zajistí. Řekli jsme si - super, dřív nám byl výlet "nařízen" (neříkám, že nám to nevyhovovalo), teď si vše zvolíme sami.
E. (vídíte, aktivní členka třídy, v tomto článku už ji zmiňuji potřetí) našla na internetu Gibon park v Rožnově pod Radhoštěm. Jedná se o jakýsi adrenalinový park se spoustou atrakcí. Část třídy, která potřebuje o nečem rozhodovat se rozhodla pro toto, a části třídy, které je většina věcí šumák, to bylo šumák.
Naše třídní pak onemocněla. Po kamarádce učitelce k nám poslala papír se třemi lokalitami, kde byl Rožnov a dvě další. Každý hlasoval jinak, ale většina pro Rožnov s tím, že jedeme do Gibon parku.
Třídní se po nemoci vrátila a řekla, že pro nás tedy objednala ubytování v Rožnově a ať doneseme peníze. Výlet se zaplatil, a pak jsme se dozvěděli, že kvůli nebezpečnosti atrakcí nás naš třídní do Gibon parku nepustí.---
A teď zpátky ke dni, kdy se E. zeptala, jak to bude s výletem. Začala rozsáhlá diskuze o tom, jak to je všechno objednané, ale jak si tedy můžeme všechno najít a domluvit si program, že ona to tam s námi nějak protrpí a bude sedět dole a bát se o nás. Takže jsme tedy došli k názoru, že jsme nikam nedošli a že do Gibon parku se nejde, protože to je blbost jet tam s naší novou třídní, která by s námi na atrakce nešla. Výlet má utužit vztah mezi třídou a učitelem.
Toto mělo dokonce dva následky.
Za prvé: 23. a 24. června jedeme na školní výlet do Rožnova pd Radhoštěm. Vlakem cesta trvá něco málo přes 3(!) hodiny. První den si vyjdeme na Pustevny a zpátky, druhý den je na pořadu dne Valašské muzeum. Oh. Čtyři lidé na výlet nejedou z vlastní vůle: Dva, protože se jim nechce a dvě, protože budou na seminářích při divadelní přehlídce Mladá scéna. Na výlet se vyloženě těším.
Za druhé: I přes naše protesty byl včera zvolen předseda a místopředsedkyně třídy. Došel jsem k názoru, že 24 lidí mě buď nenávidí, nebo mě za něco trestají. Doufám, že vám došlo kdo je předsedou.
Mimochodem, o našem big city a jedné blízké vesničce včera reportážovala i TV Nova, protože se u nás poprali Sparťani a Baníkovci. Další důvod, proč nemám rád fotbal.
Ouch, to jsem se zase rozepsal...
Každopádně vás teď zahltím dalším videem Lenky. Jestli vás nedostalo to předchozí tak tohle jo. Přinejmenším těmi skvělými tanečníky v pozadí.
Pěknej poslední měsíc školního roku přeje
předseda Dr. Čoko
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Večerda | Web | 21. srpna 2011 v 21:06 | Reagovat

Kde máš články? Čekám celé prázdniny! :-(  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama