Předpisový parfém

23. září 2011 v 22:05 | Dr.Čoko |  Doktorské postřehy
Víte, kdy kuře naposledy pípne? - V Tescu na pokladně.
Ani středeční školní výsledky nepřinesly nějaké extrémní zlepšení, i když vcelku to dopadlo podle očekávání. Vstup do nového školního roku se nepovedl na jedničku (zatím je jenom jedna), ale to je určitě prozatímním "nenajetím do rytmu". Naopak v rytmu latinské Ameriky se mi na kytaře daří. V říjnu prý dokonce možná budu mít besídku.
V neděli jsme mířili z naší chalupy k domovu, ale zastavili jsme se v jedné vesnici na návštěvu hřbitova, který je místem posledního odpočinku některých mých příbuzných. Nesli jsme na hrob kytku - a kytka samozřejmě potřebuje vodu. Na odlehlejším místě hřbitova je stará pumpa, kterou si vodu může kdokoliv načepovat. Pozemek hřbitova sousedí s několika soukromými a je ohraničen pouze klasickým drátěným plotem. Táta mi najednou říká: "Za tebou je ovce!". Otáčím se a koukám do dálky, vtom se hned vedle mně ozve hlasité hluboké zabečení. Stojí tam ovce naprosto stejná jako animované ovečky z mého oblíbeného seriálu Shaun the Sheep (a ať nikdo neříká, že to je pro děti!). Bílá vlna, černý obličej a černé nohy. Typický Shaun. Takováhle prkotina dokáže člověku zpříjemnit náladu.
V úterý jsem si zase vyjasnil den něčím jiným. Po letní brigádě jsem ušetřil několik tisíc, a rozhodl jsem se, že si je nechci nechávat jen tak u sebe. Porozkoukal jsem se po různých variantách a rozhodl se pro studentský účet u jedné zavedené české (nyní už tedy ne...) banky. Velice opatrně jsem na to u rodičů zavedl téma - a až překvapivě, bez výčitek, bez varování, mi plán prošel. Prostudoval jsem si předběžně podmínky s tím, že mi stejně víc řeknou až na místě a domluvil se s mamkou (která musí jako zákonný zástupce nezletilého některé smlouvy podepsat také), že se vydáme do bankoního ústavu. Směle jsme vkročili, nechali si vytiknout lísteček s pořadovým číslem, a po chvíli si pro nás osobně přišla mladá paní.
Projednala s námi veškeré záležitosti - nabídla, poradila, ale nevnucovala nechtěné služby. Tak, jak jsme účet nastavili za něj neplatím ždáné měsíční poplatky a několik služeb mám zdarma. Po celou dobu jednala mile a rozpoznal jsem u ní "předpisový parfém". Taková ta příjemná vůně mladých úřednic. Ve škole jsme si pak dělali srandu z toho, že možná je funkce "parfuméra", který každé ráno postaví všechny poradkyně do řady a vzorově je pokropí parfémem. Každopádně pak přišlo podepisování několika různých papírů a smluv, nakonec i podpisový vzor - podpis jaký jsem tam vytvořil musím na některých dokumentech používat. Nenechal jsem nic náhodě a doma jsem si podpis zkoušel na malém lístečku, kam jsem vměstnal asi deset možných podob, a pak jednu vybranou trénoval. Pokud po mě někde dřív chtěli podpis, tak jsem většinou psal "prvňáčkovsky", neboť psací písmo až na výjimky nepoužívám. Tady jsem chtěl, aby to nějak vypadalo; aby podpis vypadal tak ledabyle a odflákle jako u dospělých, kteří podepisují dokumenty každodenně. Snad se mi to aspoň trochu povedlo.
Momentálně mám na účtě 500 korun, se kterými nemůžu nijak hýbat. Čekám, až dorazí další dokumenty - a hlavně platební karta. Měl jsem dobrý pocit a určité zadostiučinění, že jsem udělal něco pro svou budoucnost.
Než jsem vlezl do administrace blogu, prošel jsem si, i přestože to normálně nedělám, několik náhodně vybraných nejnovějších článků. Většina stále pochází z blogísků - tedy od mladých slečen co od sebe vzájěmně kopírují "ale jenom se zdrojem". Zdroj odkazuje na předchozí stránku odkud jste kopírovali. Dál ne. Takže to vlastně zdroj není, protože ten blogísek, odkud bylo zkopírováno to zkopíroval od jiného blogísku a tak dál. Každopádně jsem se podíval do článku nadepsaného "REKLAMY". Nepsaným pravidlem lovískovaného blogísku je mít v menu nahoře odkaz na článek kam mohou návštěvníci vkládat reklamy a samozřejmě pravidla blogu (aneb kopíruj se zdrojem!). Na oba články zpravidla poukazuje několik vykřičníků z obou stran. Neomylně jsem zamířil na jeden z mnoha podobně stavěných blogů a pro legraci jsem kliknul na "!!REKLAMY!!". Předpokládal bych, že když už někdo založí článek na reklamy, tak je zbytečné psát tam reklamu, neboť tato reklamní sdělení nikdo nečte. Opak byl pravdou; 42 komentářů s odkazy na klikací soutěže, SONB, SONC, SON(jakékoliv písmeno) a vše doplněno slovy "sorry za reklamu". Někdy mám pocit, že někteří lidé nemyslí.
Demence nepotkává jenom mladé slečny, ale třeba i tvůrce reklam. Jeden ze serverů o televizním vysílání spustil anketu o nejdementnější reklamu v česku. Tu s přehledem vyhrála ta, kterou přikládám.
Mimochodem, anglický deník The Sun (původní verze reklamy není česká, což byst asipoznali podle toho černocha, ehm) nelenil a vytvořil na tuto reklamu zdařilou parodii, tentokrát pro pány. Propaguje jí stranu tři, kde je obsah podobný české rubrice "Smějeme se s dívkou Blesku".
Snad všemu rozumíte. Nemluví tak složitě. Jestli nerozumíte, zkuste se kouknout o kousek výš a odezírejte ze rtů.
Krásný zbytek týdne přeje
D. Č.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KK | 25. září 2011 v 15:08 | Reagovat

a to jsi se ještě nezmínil o tvé spolužačce, co zřejmě podstupuje "voňavkujcí" procedůru každé ráno spolu s poradkyněmi:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama